Responsive Theme - en to fi translation catalogue (148 entries)

en: 404 &#8212; Fancy meeting you here!
fi: 404 — Mukava tavata sinut täällä!

en: Don&#39;t panic, we&#39;ll get through this together. Let&#39;s explore our options here.
fi: Ei hätää, selviämme tästä yhdessä. Tutkikaamme vaihtoehtoja.

en: You can return
fi: Voit palata

en: Home
fi: Alkuun

en: &larr; Home
fi: ← Alkuun

en: or search for the page you were looking for
fi: tai hakea etsimääsi sivua

en: Daily Archives: %s
fi: Arkistot päivittäin: %s

en: Monthly Archives: %s
fi: Arkistot kuukausittain: %s

en: Yearly Archives: %s
fi: Arkistot vuosittain: %s

en: Blog Archives
fi: Blogiarkistot

en: Permanent Link to %s
fi: Pysyvä linkki sivulle %s

en: <span class="%1$s">Posted on</span> %2$s by %3$s
fi: <span class="%1$s">Julkaistu</span> %2$s Julkaisija %3$s

en: View all posts by %s
fi: Näytä kaikki julkaisut henkilöltä %s

en: No Comments &darr;
fi: Ei kommentteja ↓

en: 1 Comment &darr;
fi: 1 kommentti ↓

en: % Comments &darr;
fi: % kommenttia ↓

en: Pages:
fi: Sivut:

en: Tagged with:
fi: Merkitty:

en: Posted in %s
fi: Julkaistu kohteessa %s

en: Edit
fi: Muokkaa

en: &#8249; Older posts
fi: ‹ Vanhemmat julkaisut

en: Newer posts &#8250;
fi: Uudemmat julkaisut ›

en: Read more &#8250;
fi: Lue lisää ›

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
fi: Tämä julkaisu on turvattu salasanalla. Syötä salasana nähdäksesi kommentit.

en: &#8249; Older comments
fi: ‹ Vanhemmat kommentit

en: One comment on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s comments on &ldquo;%2$s&rdquo;
fi[0]: Yksi kommentti kohteessa “%2$s”
fi[1]: %1$s kommenttia kohteessa “%2$s”

en: Newer comments &#8250;
fi: Uudemmat kommentit ›

en: Pings&#47;Trackbacks
fi: Yhteydet/Seurannat

en: for
fi: varten

en: Name
fi: Nimi

en: E-mail
fi: Sähköposti

en: Website
fi: Kotisivu

en: &copy;
fi: ©

en: scroll to top
fi: vieritä ylös

en: &uarr;
fi: ↑

en: powered by
fi: mukana

en: http://wordpress.org/
fi: http://fi.wordpress.org/

en: Hello, World!
fi: Terve, maailma!

en: Your H2 subheadline here
fi: H2-alaotsikkosi tähän

en: Your title, subtitle and this very content is editable from Theme Option. Call to Action button and its destination link as well. Image on your right can be an image or even YouTube video if you like.
fi: Otsikkosi, alaotsikkosi ja sisältösi ovat muokattavissa Teeman asetuksissa, kuin myös Call to Action -nappi ja sen osoite. Kuvasi oikealla voi olla valokuva tai jopa YouTube-video jos niin tahdot.

en: Call to Action
fi: Toimintokutsu

en: &#8249; Return to
fi: ‹ Palaa

en: Don't panic, we'll get through this together. Let's explore our options here.
fi: Ei hätää, selviämme tästä yhdessä. Tutkikaamme vaihtoehtoja.

en: home
fi: Alkuun

en: Search Results for: %s
fi: Etsi tuloksia haulle: %s

en: Your search for
fi: Hakusi

en: did not match any entries
fi: ei vastaavia hakutuloksia

en: search here &hellip;
fi: Etsi tästä ...

en: Go
fi: Mene

en: Image Information
fi: Kuvan tiedot

en: Full Size:
fi: Täysi koko:

en: Aperture: f&#47;
fi: Aukko: f/

en: Focal Length:
fi: Polttoväli:

en: Shutter:
fi: Sulkija:

en: Camera:
fi: Kamera:

en: In Archive
fi: Arkistossa

en: Home Widget 1
fi: Koti Widgetti 1

en: This is your first home widget box. To edit please go to Appearance > Widgets and choose 6th widget from the top in area six called Home Widget 1. Title is also manageable from widgets as well.
fi: Tämä on ensimmäinen kotiwidgetti-laatikkosi. Muokataksesi mene Ulkoasu > Widgetit ja valitse kuudes widgetti ylhäältä alueella kuusi nimeltään Koti Widgetti 1. Otsikko on myös muokattavissa kohdasta Widgetit.

en: Home Widget 2
fi: Koti Widgetti 2

en: This is your second home widget box. To edit please go to Appearance > Widgets and choose 7th widget from the top in area seven called Home Widget 2. Title is also manageable from widgets as well.
fi: Tämä on toinen kotiwidgetti-laatikkosi. Muokataksesi mene Ulkoasu > Widgetit ja valitse seitsemäs widgetti ylhäältä alueella seitsemän nimeltään Koti Widgetti 2. Otsikko on myös muokattavissa kohdasta Widgetit.

en: Home Widget 3
fi: Koti Widgetti 3

en: This is your third home widget box. To edit please go to Appearance > Widgets and choose 8th widget from the top in area eight called Home Widget 3. Title is also manageable from widgets as well.
fi: Tämä on kolmas kotiwidgetti-laatikkosi. Muokataksesi mene Ulkoasu > Widgetit ja valitse kahdeksas widgetti ylhäältä alueella kahdeksan nimeltään Koti Widgetti 3. Otsikko on myös muokattavissa kohdasta Widgetit.

en: About
fi: Tietoa

en: Categories
fi: Aiheet

en: Latest Posts
fi: Uusimmat julkaisut

en: Pages
fi: Sivut

en: Top Menu
fi: Päävalikko

en: Header Menu
fi: Ylätunnistevalikko

en: Sub-Header Menu
fi: Ylätunnisteen alavalikko

en: Footer Menu
fi: Alatunnistevalikko

en: Archive for
fi: Arkisto

en: Search results for
fi: Etsi tuloksia haulle

en: Posts tagged
fi: Merkityt julkaisut

en: All posts by
fi: Kaikki julkaisut henkilöltä

en: Error 404
fi: Virhe 404

en: Page
fi: Sivu

en: Untitled
fi: Nimetön

en: Theme Support
fi: Teeman tuki

en: More Themes
fi: Lisää teemoja

en: Showcase
fi: Portfolio

en: Donate Now
fi: Lahjoita

en: Main Sidebar
fi: Pää-sivupalkki

en: Area One - sidebar.php
fi: Alue yksi - sidebar.php

en: Right Sidebar
fi: Oikea sivupalkki

en: Area Two - sidebar-right.php
fi: Alue kaksi - sidebar-right.php

en: Left Sidebar
fi: Vasen sivupalkki

en: Area Three - sidebar-left.php
fi: Alue kolme - sidebar-left.php

en: Left Sidebar Half Page
fi: Vasen sivupalkki puolikas sivu

en: Area Four - sidebar-left-half.php
fi: Alue neljä - sidebar-left-half.php

en: Right Sidebar Half Page
fi: Oikea sivupalkki puolikas sivu

en: Area Five - sidebar-right-half.php
fi: Alue viisi - sidebar-right-half.php

en: Area Six - sidebar-home.php
fi: Alue kuusi - sidebar-home.php

en: Area Seven - sidebar-home.php
fi: Alue seitsemän - sidebar-home.php

en: Area Eight - sidebar-home.php
fi: Alue kahdeksan - sidebar-home.php

en: Gallery Sidebar
fi: Gallerian sivupalkki

en: Area Nine - sidebar-gallery.php
fi: Alue yhdeksän - sidebar-gallery.php

en: Theme Options
fi: Teeman asetukset

en: Options Saved
fi: Asetukset tallennettu

en: Theme Elements
fi: Teeman osat

en: Disable Breadcrumb Lists?
fi: Estetäänkö opastejana?

en: Check to disable
fi: Valitse estääksesi

en: Disable Call to Action Button?
fi: Estetäänkö toimintokutsunappi?

en: Save Options
fi: Tallenna asetukset

en: Logo Upload
fi: Lataa logo

en: Custom Header
fi: Mukautettu otsikko

en: Need to replace or remove default logo?
fi: Haluatko korvata tai poistaa oletuslogon?

en: <a href="%s">Click here</a>.
fi: <a href="%s">Klikkaa tästä</a>.

en: Home Page
fi: Aloitussivu

en: Headline
fi: Otsikko

en: Enter your headline
fi: Syötä otsikko

en: Subheadline
fi: Alaotsikko

en: Enter your subheadline
fi: Syötä alaotsikko

en: Content Area
fi: Sisältö

en: Enter your content
fi: Syötä sisältöä

en: Enter your call to action URL
fi: Täytä call to action URLi

en: Call to Action (Text)
fi: Call to Action (Teksti)

en: Enter your call to action text
fi: Syötä call to action tekstisi

en: Featured Content
fi: Valittua sisältöä

en: See Docs
fi: Katso dokumenteista

en: Paste your video or image source
fi: Liitä videon tai kuvan lähde

en: Webmaster Tools
fi: Ylläpitäjän työkalut

en: Google Site Verification
fi: Google: sivuston varmennus

en: Enter your Google ID number only
fi: Syötä ainoastaan Google ID -numerosi

en: Bing Site Verification
fi: Bing: sivuston varmennus

en: Enter your Bing ID number only
fi: Syötä ainoastaan Bing ID -numerosi

en: Yahoo Site Verification
fi: Yahoo: sivuston varmennus

en: Enter your Yahoo ID number only
fi: Syötä ainoastaan Yahoo ID -numerosi

en: Site Statistics Tracker
fi: Sivuston tilastojen seuranta

en: Leave blank if plugin handles your webmaster tools
fi: Jätä tyhjäksi jos liitännäinen käsittelee ylläpitäjän työkalujasi

en: Google Analytics, StatCounter, any other or all of them.
fi: Google Analytics, StatCounter, joku muu tai kaikki niistä.

en: Social Icons
fi: Sosiaaliset kuvakkeet

en: Enter your Twitter URL
fi: Syötä Twitter-sivusi URL

en: Enter your Facebook URL
fi: Syötä Facebook-sivusi URL

en: Enter your LinkedIn URL
fi: Syötä LinkedIn-sivusi URL

en: Enter your YouTube URL
fi: Syötä YouTube-sivusi URL

en: Enter your StumbleUpon URL
fi: Syötä StumbleUpon-sivusi URL

en: RSS Feed
fi: RSS-syöte

en: Enter your RSS Feed URL
fi: Syötä RSS-syötteesi URL

en: Enter your Google+ URL
fi: Syötä Google+ -sivusi URL

en: Enter your Instagram URL
fi: Syötä instagram-sivusi URL

en: Enter your Pinterest URL
fi: Syötä Pinterest-sivusi URL

en: Enter your Yelp! URL
fi: Syötä Yelp! -sivusi URL

en: Enter your Vimeo URL
fi: Syötä Vimeo-sivusi URL

en: Enter your foursquare URL
fi: Syötä forsquare-sivusi URL

en: Custom CSS Styles
fi: Mukautetut CSS-tyylit

en: https://developer.mozilla.org/en/CSS
fi: http://www.puolustusvoimat.fi

en: CSS Tutorial
fi: CSS-opastus

en: Enter your custom CSS styles.
fi: Syötä mukautetut CSS-tyylit.
