Responsive Theme - en to el translation catalogue (144 entries)

en: 404 &#8212; Fancy meeting you here!
el: 404 &#8212; Πώς κι από δω;...

en: Don&#39;t panic, we&#39;ll get through this together. Let&#39;s explore our options here.
el: Μην πανικοβάλλεσαι, θα το ξεπεράσουμε μαζί. Ας δούμε τι επιλογές έχουμε.

en: You can return
el: Μπορείς να επιστρέψεις στην

en: Home
el: Αρχή

en: &larr; Home
el: &larr; Αρχή

en: or search for the page you were looking for
el: η να αναζητήσεις τη σελίδα που σε ενδιαφέρει

en: Daily Archives: %s
el: Ημερήσια αρχεία: %s

en: Monthly Archives: %s
el: Μηνιαία αρχεία: %s

en: Yearly Archives: %s
el: Ετήσια αρχεία: %s

en: Blog Archives
el: Αρχεία ιστολογίου

en: Permanent Link to %s
el: Σταθερός σύνδεσμος προς %s

en: <span class="%1$s">Posted on</span> %2$s by %3$s
el: <span class="%1$s">Δημοσιεύτηκε στις</span> %2$s by %3$s

en: View all posts by %s
el: Προβολή όλων των άρθρων του %s

en: No Comments &darr;
el: Δεν υπάρχουν σχόλια &darr;

en: 1 Comment &darr;
el: 1 Σχόλιο &darr;

en: % Comments &darr;
el: % Σχόλια &darr;

en: Pages:
el: Σελίδες:

en: Tagged with:
el: Με ετικέτα:

en: Posted in %s
el: Δημοσιεύτηκε στο %s

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: &#8249; Older posts
el: &#8249; Παλαιότερα άρθρα

en: Newer posts &#8250;
el: Πρόσφατα άρθρα &#8250;

en: Read more &#8250;
el: Περισσότερα &#8250;

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
el: Άρθρο με συνθηματικό. Πληκτρολόγησε το συνθηματικό για να δεις τα σχόλια.

en: &#8249; Older comments
el: &#8249; Παλαιότερα σχόλια

en: One comment on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s comments on &ldquo;%2$s&rdquo;
el[0]: Ένα σχόλιο στο
el[1]: σχόλια στα

en: Newer comments &#8250;
el: Νεότερα σχόλια &#8250;

en: for
el: για

en: Name
el: Όνομα

en: E-mail
el: Διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Website
el: Ιστοσελίδα

en: &copy;
el: αντιγραφή

en: scroll to top
el: πίσω στην κορυφή

en: powered by
el: κατασκευασμένο με

en: Hello, World!
el: Γεια σου Κόσμε!

en: Your H2 subheadline here
el: Εδώ βάλτε τον υπότιτλο H2

en: Your title, subtitle and this very content is editable from Theme Option. Call to Action button and its destination link as well. Image on your right can be an image or even YouTube video if you like.
el: Μπορείς να επεξεργαστείς τον τίτλο, τον υπότιτλο και αυτό ακόμα το περιεχόμενο από το μενού Επιλογές Θέματος, όπως επίσης το κουμπί Κάλεσμα σε Δράση. Το γραφικό στα δεξιά μπορεί να είναι μια εικόνα ή ακόμα ένα βίντεο του Youtube αν προτιμάς.

en: Call to Action
el: Κάλεσμα σε Δράση

en: &#8249; Return to
el: &#8249; Επιστροφή στην

en: Don't panic, we'll get through this together. Let's explore our options here.
el: Μην πανικοβάλλεσαι, θα το ξεπεράσουμε μαζί. Ας δούμε τι επιλογές έχουμε.

en: home
el: αρχική

en: Search Results for: %s
el: Αποτελέσματα Αναζήτησης για: %s

en: Your search for
el: Η αναζήτησή σας για

en: did not match any entries
el: δεν ταιριάζει με καμία καταχώρηση

en: search here &hellip;
el: Αναζήτηση εδώ &hellip;

en: Go
el: Μετάβαση

en: Image Information
el: Πληροφορίες Εικόνας

en: Full Size:
el: Πλήρες Μέγεθος

en: Aperture: f&#47;
el: Διάφραγμα: f&#47;

en: Focal Length:
el: Εστιακό Μήκος:

en: mm
el: χλστ.

en: Shutter:
el: Ταχύτητα

en: Camera:
el: Κάμερα

en: In Archive
el: Στο Αρχείο

en: Home Widget 1
el: Αρχική Μονάδα 1

en: This is your first home widget box. To edit please go to Appearance > Widgets and choose 6th widget from the top in area six called Home Widget 1. Title is also manageable from widgets as well.
el: Αυτή είναι η πρώτη μονάδα (widget) της αρχικής σελίδας. Για να την επεξεργαστείς πήγαινε Εμφάνιση > Μονάδες και επίλεξε την 6η μονάδα από την κορυφή που λέγεται Αρχική Μονάδα 1. Στις μονάδες μπορείς επίσης να διαχειριστείς τον τίτλο.

en: Home Widget 2
el: Αρχική Μονάδα 2

en: This is your second home widget box. To edit please go to Appearance > Widgets and choose 7th widget from the top in area seven called Home Widget 2. Title is also manageable from widgets as well.
el: Αυτή είναι η δεύτερη μονάδα (widget) της αρχικής σελίδας. Για να την επεξεργαστείς πήγαινε Εμφάνιση > Μονάδες και επίλεξε την 7η μονάδα από την κορυφή, που λέγεται Αρχική Μονάδα 2. Στις μονάδες μπορείς επίσης να διαχειριστείς τον τίτλο.

en: Home Widget 3
el: Αρχική Μονάδα 3

en: This is your third home widget box. To edit please go to Appearance > Widgets and choose 8th widget from the top in area eight called Home Widget 3. Title is also manageable from widgets as well.
el: Αυτή είναι η τρίτη μονάδα (widget) της αρχικής σελίδας. Για να την επεξεργαστείς πήγαινε Εμφάνιση > Μονάδες και επίλεξε την 8η μονάδα από την κορυφή, που λέγεται Αρχική Μονάδα 3. Στις μονάδες μπορείς επίσης να διαχειριστείς τον τίτλο.

en: About
el: Περί

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Latest Posts
el: Τελευταίες Δημοσιεύσεις

en: Pages
el: Σελίδες

en: Top Menu
el: Μενού Κορυφής

en: Header Menu
el: Μενού Κεφαλίδας

en: Sub-Header Menu
el: Μενού Υποκεφαλίδας

en: Footer Menu
el: Μενού Υποσέλιδου

en: Archive for
el: Αρχείο για

en: Search results for
el: Αποτελέσματα αναζήτησης για

en: Posts tagged
el: Άρθρα με ετικέτα

en: All posts by
el: Όλα τα άρθρα του

en: Error 404
el: Σφάλμα 404

en: Page
el: Σελίδα

en: Untitled
el: Χωρίς τίτλο

en: Theme Support
el: Θέμα Υποστήριξης

en: More Themes
el: Περισσότερα Θέματα

en: Donate Now
el: Δώρισε τώρα

en: Main Sidebar
el: Κυρίως Πάνελ

en: Area One - sidebar.php
el: Περιοχή Ένα - sidebar.php

en: Right Sidebar
el: Δεξί Πάνελ

en: Area Two - sidebar-right.php
el: Περιοχή Δύο - sidebar-right.php

en: Left Sidebar
el: Αριστερό Πάνελ

en: Area Three - sidebar-left.php
el: Περιοχή Τρία - sidebar-left.php

en: Left Sidebar Half Page
el: Αριστερό Πάνελ Μισής Σελίδας

en: Area Four - sidebar-left-half.php
el: Περιοχή Τέσσερα - sidebar-left-half.php

en: Right Sidebar Half Page
el: Δεξί Πάνελ Μισής Σελίδας

en: Area Five - sidebar-right-half.php
el: Περιοχή Πέντε - sidebar-right-half.php

en: Area Six - sidebar-home.php
el: Περιοχή Έξι - sidebar-home.php

en: Area Seven - sidebar-home.php
el: Περιοχή Εφτά - sidebar-home.php

en: Area Eight - sidebar-home.php
el: Περιοχή Οχτώ - sidebar-home.php

en: Gallery Sidebar
el: Πάνελ Γκαλερί

en: Area Nine - sidebar-gallery.php
el: Περιοχή Εννέα - sidebar-gallery.php

en: Theme Options
el: Επιλογές Θέματος

en: Options Saved
el: Οι ρυθμίσεις αποθηκεύτηκαν

en: Theme Elements
el: Στοιχεία θέματος

en: Disable Breadcrumb Lists?
el: Απενεργοποίηση λιστών ιχνηλάτησης (breadcrumb)

en: Check to disable
el: Επιλογή για απενεργοποίηση

en: Disable Call to Action Button?
el: Απενεργοποίηση κουμπιού Κάλεσμα σε Δράση;

en: Save Options
el: Αποθήκευση Ρυθμίσεων

en: Logo Upload
el: Μεταφόρτωση Λογότυπου

en: Custom Header
el: Προσαρμοσμένη Κεφαλίδα

en: Need to replace or remove default logo?
el: Θες να αντικαταστήσεις ή να απομακρύνεις το προεπιλεγμένο λογότυπο;

en: <a href="%s">Click here</a>.
el: <a href="%s">Κάνε κλικ εδώ</a>.

en: Home Page
el: Αρχική Σελίδα

en: Headline
el: Επικεφαλίδα

en: Enter your headline
el: Συμπλήρωσε την επικεφαλίδα σου

en: Subheadline
el: Υποεπικεφαλίδα

en: Enter your subheadline
el: Συμπλήρωσε την υποεπικεφαλίδα σου

en: Content Area
el: Περιοχή περιεχομένου

en: Enter your content
el: Συμπλήρωσε το περιεχόμενο σου

en: Call to Action (URL)
el: Κάλεσμα σε Δράση (URL)

en: Enter your call to action URL
el: Βάλε τη διεύθυνση URL για το Κάλεσμα σε Δράση

en: Call to Action (Text)
el: Κάλεσμα σε Δράση (Κείμενο)

en: Enter your call to action text
el: Βάλε το κείμενο για το κουμπί Κάλεσμα σε Δράση

en: Featured Content
el: Επιλεγμένο Περιεχόμενο

en: See Docs
el: Βλ. Έγγραφα

en: Paste your video or image source
el: Επικόλλησε την πηγή (source) του βίντεο ή της εικόνας

en: Webmaster Tools
el: Εργαλεία Διαχειριστή

en: Google Site Verification
el: Επαλήθευση Google Site

en: Enter your Google ID number only
el: Βάλε μόνο τον αριθμό σου ταυτοποίησης του Google

en: Bing Site Verification
el: Επαλήθευση Bing Site

en: Enter your Bing ID number only
el: Βάλε μόνο τον αριθμό σου ταυτοποίησης του Bing

en: Yahoo Site Verification
el: Επαλήθευση Yahoo! Site

en: Enter your Yahoo ID number only
el: Βάλε μόνο τον αριθμό σου ταυτοποίησης του Yahoo!

en: Site Statistics Tracker
el: Ανιχνευτής στατιστικών του site

en: Leave blank if plugin handles your webmaster tools
el: Άφησέ το κενό αν έχεις κάποιο plugin που διαχειρίζεται τα εργαλεία webmaster

en: Google Analytics, StatCounter, any other or all of them.
el: Google Analytics, StatCounter, κάποιο άλλο ή όλα μαζί.

en: Social Icons
el: Εικονίδια κοινωνικής δικτύωσης

en: Enter your Twitter URL
el: Συμπλήρωσε το URL σου στο Twitter

en: Enter your Facebook URL
el: Συμπλήρωσε το URL σου στο Facebook

en: Enter your LinkedIn URL
el: Συμπλήρωσε το URL σου στο LinkedIn

en: Enter your YouTube URL
el: Συμπλήρωσε το URL σου στο YouTube

en: Enter your StumbleUpon URL
el: Συμπλήρωσε το URL σου στο StumbleUpon

en: Enter your RSS Feed URL
el: Συμπλήρωσε το URL σου στο RSS Feed

en: Enter your Google+ URL
el: Συμπλήρωσε το URL σου στο Google+

en: Enter your Instagram URL
el: Συμπλήρωσε το URL σου στο Instagram

en: Enter your Pinterest URL
el: Συμπλήρωσε το URL σου στο Pinterest

en: Enter your Yelp! URL
el: Συμπλήρωσε το URL σου στο Yelp!

en: Enter your Vimeo URL
el: Συμπλήρωσε το URL σου στο Vimeo

en: Enter your foursquare URL
el: Συμπλήρωσε το URL σου στο foursquare

en: Custom CSS Styles
el: Προσαρμοσμένα CSS Στιλ

en: CSS Tutorial
el: CSS Βοήθημα

en: Enter your custom CSS styles.
el: Καταχώρησε τα δικά σου προσαρμοσμένα CSS στιλ
